Patlayıcı maddeler

Şirketiniz ne kadar patlayıcıdır?

Bilinmeyen tehlike!

Kaç şirket ne derecede tehlikeli maddelerle çalıştığını biliyor ?

 

Gaz veya sıvı maddeler depoluyormusunuz ?

 

Deponuzda gaz halinde mi yoksa sıvı maddeler mi var? İşlem içinde kolay yanan tozlar oluşabilir mi? İlgili yönetmeliklere göre nasıl bir işlem yapılması gerek.

 

TeamPrevent size yardımcı olabilir.

 

Uzmanlarımız tüm Türkiye ye hizmet verebilir. Size en iyi şekilde danışmanlık yaparak, ihtiyacınız olan tüm dökümanları  hazırlayabilirler. Böylece şirketinizde olan tüm parlayıcı ve patlayıcı maddeler, riskleri incelenmiş olur ve gerekli önlemler alınabilinir. Hizmetimizle, gereksiz yatırımları önler ve şirketinize hukuk güvencisi verebiliriz.

 

Tehlikeli tesisatlar ( denetim zorunlu tesisatlar) belirlenmis süre icinde denetlenmeleri gerekiyor.

 

TeamPerevent bu konuda verdikleri bazı hizmetleri:

  • Risk analizi
  • Belirlenen koruyucu tedbirlerin kayıtlarının tutulması
  • Tehlikeli alanlarının tespit edilmesi
  • Tedbirleri ve önlemleri kapsayan bir dökümentasyonun hazırlanması

 

Patlama riski olan bölgelerin risk analizi yapılması mecburdur çalışanlarınız patlama özeliklerine sahip olan maddelerle çalışıyorsa bu ilk yapılması gerekenlerden birirdir.

Yönetmelikler  bu alanlarda detaylı ve dikkatli bir risk analizi yapılmasını zorunlu kılar.En önemli sorunlardan biri, şirkete

kullanılan tüm maddelerin her birinin bir biriyle etkilemeşme ihtimallerini araştırmak ve hangi işlerde, hangi iş aleti ve malzemelerin kullanılacağını ve nerede, ne zaman ve nasıl patlama riski olabileceğini araştırmalıdır. Bu sonuçlar dökümante edilmelidir.

Ayrıca işyeri kuaraalrı ve talimatlar oluşturulmalıdır.