Proje aşamasından iş bitimine kadar güvenli ortamda çalışmak

İnşaat sektöründeki kazalanma oranı çok yüksektir. Kazaların  önlenmesi hem iş kanunu hemde yönetmeliklerde belirtilmektedir.

 

Teamperevent yardımcı olabilir

İnşaatınız için planlama ve inşaat koordinatörlüğünü yapabiliriz. Planlama esnasında sizi destekleyerek en iyi çözümleri ve tedbirleri alabiliriz. Uzmanlarımız bir birini etkiliyen sorunların oluşmasından önce onları önleyebilir. Çok kolay ve basit önlemlerle inşaatda olabilecek en büyük kazaları önleyebilirsiniz.

 

Planlamada sunduğumuz hizmetlerimiz:

  • İş sağlığı ve iş güvenliği planı
  • Planlamada ve inşaatın yapımında danışmaklık
  • İnşaatlerda İş sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğü
  • Bilgilendirme dokümanların hazırlanması
  • Iş güvenliği ve iş sağlığı açısından risk analizi (inşaatın çevresinide kapsıyor)
  • İş sağlık ve iş güvenliğin risklerini önlemek
  • İhaleler için iş sağlık ve güvenlik dokümanları hazırlamak.

 

Son yıllarda ülkemizde inşaat sektörü diğer sektörlere göre daha hızlı bir büyüme kaydetmiştir. Bu sektör, kalitesi ve iş gücü ile uluslararası faaliyetlerde çok iyi bir konuma yükselmiş ve dev projeleri üstlenebileceğini birçok kez kanıtlamıştır.

Burada işin ağırlığı göz önünde bulundurularak diğer sektörlerle karşılaştırıldığında çalışanların daha yüksek oranda iş kazasına ve sağlık risklerine maruz kaldıkları görülmektedir. Avrupa Birliği`nin (AB) bir araştırmasına göre inşaat sektöründe meydana gelen iş kazalarının %35´i hatalı planlamalardan, %28´i yetersiz organizasyondan ve %37´si de hatalı uygulamalardan kaynaklanmaktadır.


Şantiye kuruluş aşamasında İSG Uzmanı tarafından inşaatın gidişatına uygun “Şantiye İSG Yönetim Sistemi” uygulamaları geliştirilip bu sistemin ilk iş gününden son iş gününe kadar herkes tarafından dikkate alınması ve uygulanması sağlanmalıdır.

Geliştirilen yönetim sistemi planlamaları, organizasyonu ve uygulamaları içermelidir.

Ayrıntılı bilgi ve karşılastığınız sorunlara çözüm bulmak için bize ulaşabilirsiniz.